Zróżnicowany i nowoczesny park maszynowy pozwala nam realizować dla Państwa kompleksowe usługi gięcia dokładnie, z efektem powtarzalności, sprawnie i na czas. Gięcie trzpieniowe oraz zawijanie (rolowanie) rur i profili wykonujemy dla Państwa na wysokiej klasy automatycznych giętarkach, ze sterowaniem numerycznym CNC. Nasze automatyczne giętarki, dzięki funkcji przestawiania matrycy, posiadają możliwość gięcia różnych promieni na jednym detalu.
Posiadamy też inne urządzenia, które wykorzystujemy do odpowiedniego przygotowania rur i profili do gięcia oraz do ich dalszej obróbki.
Giętarki trzpieniowe i trójrolkowe:

Giętarka HERBER HBM-50,
z komputerowym układem sterowania kąta gięcia,Szwecja

Giętarka model 100 CNC-XR
MESSRS, Indie

Automatyczna giętarka CNC50BR2
Shuz Tung, Tajwan, Automat CNC-50-BR2

Automatyczna giętarka CNC65BR2SBB SERWO BOSTER BENDING
Shuz Tung, Tajwan, Automat CNC-65-BR2-SBB

Giętarka trójrolkowa PRO80
ze sterowaniem CNC
- Giętarka trzpieniowa CNC65BR2SBB posiada innowacyjną funkcję „Serwo Booster Bending”, która zapewnia możliwość kontrolowania siły pchania podajnika w trakcie gięcia do 2,5 tony. Wspomaga to gięcie i daje możliwość gięcia rur cienkościennych z promieniem gięcia R równym średnicy rury D (R=1xD); możliwe jest również zmniejszenie odległości pomiędzy giętymi promieniami poniżej 1,5xD.
Max zdolność gięcia rury: fi 65 mm x 2,5 mm.
Max długość rury aż 6000 mm z pełnym zakresem przesuwu podajnika.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Więcej
„Wdrożenie innowacyjnej usługi gięcia rur ze stali cienkościennych z małym promieniem gięcia od 1-1,5D”
Całkowita wartość projektu: 686 340,00 PLN, Wkład Unii Europejskiej: 278 944,20 PLN, Beneficjent: UNIMEBEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007-2013
- Giętarka trójrolkowa PRO80 ze sterowaniem CNC wykorzystywana jest głównie do gięcia łagodnych łuków o dużych promieniach, zwijania okręgów i spiral.
Max możliwa średnica zwijanej rury: Ø 89 mm.
Inne urządzenia:
Do odpowiedniego przygotowania rur i profili do gięcia oraz do ich dalszej obróbki wykorzystujemy m.in. takie urządzenia jak:
-
przecinarki (piły taśmowe)
- wykrawarka do wykonywania promieni na końcach rur
-
szlifierka do wygładzania promieni na końcach rur po wykrawaniu
- szlifierka obwiedniowa do szlifowania powierzchni zewnętrznych rur
- prasa hydrauliczna TRANEMO 250, Szwecja o nacisku suwaka 250 ton i powierzchni stołu 1300 mm x 1000 mm